Parafia Chrystusa Króla 

 Kancelaria Parafialna jest czynna w dni i godziny jak we wcześniejszych tygodniach

Istnieje możliwość wpłacania ofiar na parafię oraz odliczenia darowizny na cele kultu religijnego od dochodu, nie wyższej niż 6% dochodu podatnika. 

NUMER KONTA PARAFII: BS 27 9434 0002 2001 1000 0023 0001

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Niedziela w oktawie Narodzenia Pańskiego - Świętej Rodziny - 26.12.2021

 

1. Dzisiejsza niedziela, ostatnia kończącego się roku, jest świętem Świętej Rodziny z Nazaretu. Niech piękna postawa nazaretańskiej Rodziny motywuje nas nieustannie do troski o jedność i świętość naszych rodzin. Po Mszy św. przed Dzieciątkiem Jezus, Maryją i Józefem zawierzmy nasze rodziny.

  • Dziś nie będzie wieczornego nabożeństwa ani też comiesięcznego Apelu. Taca dzisiejsza przeznaczona na WSD w Sandomierzu.

2. Jutro – 27.12. – Święto św. Jana, Ap. i Ew.

  • Na wieczornej Mszy św. poświęcenie wina, można przynieść również własne wino i je poświęcić.

3. We wtorek – 28.12. – Święto św. Młodzianków, Męczenników. 

  • Tego dnia modlimy się szczególnie w intencji dzieci nienarodzonych.

4. W środę o godz. 1700 cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu.

5. W piątek – 31.12. - przypada ostatni dzień kalendarzowego roku. Z tej racji po Mszy św. o godz. 1800 zostanie odprawione okolicznościowe nabożeństwo dziękczynno–błagalne, a po nim Najświętszy Sakrament pozostanie wystawiony do prywatnej adoracji do godz. 2000. Zachęcamy, by w modlitwie wyrazić Panu Bogu naszą wdzięczność za otrzymany czas i dobro oraz przeprosić za nasze grzechy i odejścia od Boga. W piątek z racji dyspensy ks. biskupa nie obowiązuje post.

6. W sobotę - pierwszy dzień Nowego 2022 Roku - uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Opiece Tej, której Bóg powierzył Swego Syna, zawierzymy cały nowy rok. Uroczystość ta kończy oktawę Narodzenia Pańskiego.

  • Jest to również dzień modlitwy o pokój na świecie.
  • Msze św. jak w niedzielę. Jest to święto nakazane, czyli zobowiązujące nas do uczestnictwa we Mszy św. Na Mszę św. o godz. 1200 zapraszamy wszystkie dzieci, bowiem w ten pierwszy dzień nowego roku otrzymają one specjalne błogosławieństwo kapłańskie. Również te dzieci i rodziny, które wykonały ozdoby na tegoroczną choinkę przy szopce otrzymają nagrody.
  • Jest to I sobota miesiąca, dlatego o godz. 1730 modlitwa różańcowa, a po niej Msza św.  w intencjach I - sobotnich.

7. W przyszłą niedzielę o godz. 1700 modlitwa różańcowa i zmiana tajemnic różańcowych.

8. W tym roku również z racji trwającej epidemii nie będzie tradycyjnych spotkań opłatkowych, Orszaku Trzech Króli, ani wizyt kolędników misyjnych.

9. Bardzo serdecznie dziękujemy tym wszystkim Parafianom, którzy pracowali przy świątecznym wystroju świątyni. Dziękujemy naszej zakrystiance – p. Zosi, p. Andrzejowi, paniom ze Świetlicy parafialnej oraz wszystkim zaangażowanym paniom i panom, dziękujemy Rycerzom Kolumba, elektrykom i wszystkim, którzy poświęcili swój czas na konieczne prace. Dziękujemy ofiarodawcom choinki przy szopce, dziękujemy dzieciom oraz dorosłym za pięknie wykonane ozdoby choinkowe, pewnej pani z Sobowa za kunsztownie wykonane szydełkiem bombki na choinki przy ołtarzu Dzieciątka Jezus i wszystkim za ofiarowane ozdoby świąteczne. Dziękujemy za czynny udział w liturgii rekolekcyjnej i świątecznej. Dziękujemy naszemu organiście p. Grzegorzowi, LSO,  Scholii i innym wspólnotom. Wdzięczność wyrażamy również Księżom wikariuszom za ich codzienną posługę duszpasterską. Niech Nowonarodzony Jezus obdarzy wszystkich naszych dobroczyńców,  imiennie nie wymienionych Swym obfitym błogosławieństwem.

10. W ostatnim tygodniu zostały zainstalowane witraże w przeszklonych drzwiach wejściowych świątyni. W ten sposób został dopełniony wystrój nawy wejściowej. Bardzo gorąco dziękujemy tym Parafianom, którzy zasponsorowali owe witraże. Na wszystkich witrażach znajdują się inskrypcje o ich ofiarodawcach, które pozostaną jako pamiątka dla następnych pokoleń. Całkowity koszt witraży w świątyni wyniósł 67 tysięcy zł i wszystkie one pochodziły z ofiar parafian. Wszystkim Ofiarodawcom dzisiaj jeszcze raz z serca dziękujemy za piękne świadectwo waszej wiary i hojności.

11. Dziękujemy również ofiarodawcom za przygotowane paczki dla parafian w potrzebie, które w liczbie 16 zostały im przekazane przez PZC. Dziękujemy za przygotowane i złożone 30 Paczuszek dla Maluszka. Zostaną one zawiezione przez Rycerzy Kolumba z naszej parafii do Domu Interwencji Kryzysowej i Domu Samotnej Matki w Rudniku n/Sanem.

12. We wtorek, środę i czwartek od godziny 1500 odwiedzimy z Kolędą tych parafian, którzy zapisali się na listę w zakrystii. Prosimy, aby cierpliwie oczekiwali, a my na pewno dotrzemy do godz. 1800. Spotkania kolędowe dla pozostałych parafian odbędą się w kościele wg wyznaczonego grafiku od 3 stycznia. Szczegóły podamy w najbliższą niedzielę.

13. Pragniemy już dzisiaj zasygnalizować że w święto Trzech Króli z koncertem kolęd wystąpi Miejska Orkiestra Dęta, zaś w sobotę 15 stycznia o godz. 1900 planowany jest koncert kolęd dla żeglarzy, w tym roku w wykonaniu zespołu Zejman & Garkumpel.

14. „Bóg zapłać” parafianom z klatki II bl. nr 11 przy ul. Wianek za sprzątanie świątyni i złożoną ofiarę 280 zł. Pracowało 4 osoby. Msza św. w ich intencji w środę o godz. 700. W tym tygodniu prosimy o dyżur porządkowy parafian z bl. nr 1 przy ul. Waryńskiego.

15. Zachęcamy do nabycia i czytania świątecznej prasy katolickiej. Do „Gościa Niedzielnego” dołączona jest płyta z Biblią audio, która rozpoczyna cykl dwunastu płyt na których znajdzie miejsce cała Biblia. Do „Niedzieli” dołączony jest podręczny modlitewnik z kalendarzem na przyszły rok. Po za tym znajdziemy w nich inne bardzo ciekawe artykuły, które poszerzają naszą wiedzę religijną. Można nadal za symboliczną ofiarę nabyć sobie płyty z kolędami w wykonaniu tarnobrzeskich wykonawców. Dochód z rozprowadzania tych płyt przeznaczony będzie na hospicjum w Tarnobrzegu – Miechocinie

 

21.12. 2021 - Montaż witraży w wejściu do świątyni

21 grudnia 2021 roku zostały zamontowane nowe witraże w przeszklonych drzwiach nawy wejściowej. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. 

19.12. 2021 - XV-lecie obecności figurki Dzieciątka Jezus

19 grudnia 2021 roku podczas uroczystej Mszy św. dziękowaliśmy za 15 lat obecności Figurki Najświętszego Dzieciątka Jezus w naszej świątyni i odnowiliśmy akt intronizacji Najświętszemu Dzieciątku Jezus. Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił o. Łukasz Kasperek - karmelita, prowincjalny moderator Bractwa Dzieciątka Jezus. Ojciec wygłosił równocześnie tegoroczne rekolekcje.  

 

12.12. 2021 - Promocja publikacji o Jeziórku

12 grudnia 2021 roku o godz. 14.00 odbyło się spotkanie z naszym wikariuszem, księdzem Adamem Kamińskim, który jest autorem trzeciej, najnowszej publikacji wydanej w formie fotograficznej, dedykowanej mieszkańcom zlikwidowanej na początku lat dziewięćdziesiątych minionego wieku wsi Jeziórko.

06.12. 2021 - Spotkanie ze Świętym Mikołajem

6 grudnia 2021 roku naszą parafię odwiedził Święty Mikołaj, który po wysłuchaniu programu artystycznego w wykonaniu dzieci ze świetlicy obdarował zgromadzonych prezentami.

21.11. 2021 - Koncert muzyki sakralnej

fot. M. Woynarowska/Sandomierski Gość NIedzielny

21 listopada 2021 roku w naszej świątyni zabrzmiały kompozycje od baroku, przez klasycyzm, późny romantyzm, po czasy nam współczesne.

Ten bogaty i różnorodny program został zaprezentowany podczas koncertu "Chrystusowi cześć i chwała" przez mezzosopranistkę Monikę Kolasa-Hladíková, Mieczysława Pawlaka grający na oboju oraz Aleksandrze Nawe, która zasiadła przy organach.

To już tradycja, że w naszej świątyni w uroczystość Chrystusa Króla rozbrzmiewa muzyka sakralna w wykonaniu wybitnych artystów. Jak mówi Ksiądz Proboszcz „poprzez te piękne kompozycje chcieliśmy oddać Chrystusowi naszą cześć i uwielbienie i podziękować za talenty, którymi obdarzył występujących muzyków”.

 

21.11. 2021 - Odpust parafialny

21 listopada 2021 roku obchodziliśmy "imieniny naszej parafii". W naszej wspólnocie przeżywaliśmy XIX uroczystość odpustową. Dziękujemy o. przeorowi Karolowi Wielgoszowi, proboszczowi parafii OO. Dominikanów za posługę słowa Bożego, za modlitwę i wspólne świętowanie.

27.10. 2021 - Sakrament Bierzmowania

27 października 2021 roku ks. Biskup Krzysztof Nitkiewicz - Ordynariusz Diecezji Sandomierskiej podczas Mszy św. sprawowanej o godz. 18.00 udzielił Sakramentu Bierzmowania młodzieży z kl. I szkoły średniej oraz kl. VIII. Do sakramentu bierzmowania przystąpiło 67 osób. Po Mszy św. Biskup Ordynariusz dokonał poświęcenia, ufundowanej jako wotum za opiekę nad naszą parafią, figury św. Józefa.  

9.10. 2021 - Ogólnopolska Pielgrzymka Rycerzy Kolumba na Jasną Górę

9 października 2021 roku delegacja Rycerzy Kolumba z naszej parafii wspólnie z ks. proboszczem Adamem Markiem - kapelanem naszej rady oraz Rycerzami Kolumba z Nowej Dęby i Samborca uczestniczyli w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodzinnej Rycerzy Kolumba. Wraz z Rycerzami pielgrzymowały również ich małżonki. Po serii konferencji duchowych rycerze wzięli udział w Mszy św. sprawowanej pod przewodnictwem ks. abp Wacława Depo oraz nabożeństwie Drogi Krzyżowej  na wałach jasnogórskich. Wszystkie Rady rycerskie zostały wyróżnione nagrodami za wieloraką aktywność w parafiach i kościele.

6-7.10. 2021 - Wielka Ogólnopolska Nowenna w parafii

6 i 7 października 2021 roku w naszej parafii trwała całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach Wielkiej Ogólnopolskiej Nowenny przygotowującej do uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata. W adoracji uczestniczyły Wspólnoty Dzieła Intronizacji NSPJ z parafii naszego miasta oraz nasi parafianie. Modliliśmy się w intencjach wynagradzających oraz prosiliśmy o łaski Boże dla Kościoła, naszej Ojczyzny oraz naszych parafii.

30.09. 2021 - Msza św. w intencji Policji

W ostatni dzień września przedstawiciele Tarnobrzeskiej Policji zgromadzili się na modlitwie w naszej świątyni, aby dziękować za opiekę swego Patrona św. Michała Archanioła nad formacją tarnobrzeskiej Policji. We Mszy św. wziął udział m.in.: z-ca komendanta wojewódzkiego insp. Stanisław Sekuła oraz kierownictwo tarnobrzeskiej Komendy Miejskiej wraz z pocztem sztandarowym oraz policyjni emeryci. Ks. kapelan A. Marek w homilii przypomniał istotę misji policjanta oraz podziękował za wiernie wypełnianą służbę w tych trudnych czasach. Po Mszy św. przedstawiciel KMP przed figurą św. Michała Archanioła zawierzył tarnobrzeską formację Policji Jego opiece, a następnie złożono symboliczne wieńce kwiatów. Ostatnim akcentem corocznej uroczystości było spotkanie integracyjne przy stole.

 

26.09. 2021 - Dzień Skupienia

W sobotę 26 września odbył się w naszej parafii rejonowy dzień skupienia dla czcicieli Przenajdroższej Krwi Chrystusa skupionych w Stowarzyszeniu Krwi Chrystusa oraz we Wspólnocie Krwi Chrystusa. W ramach tego dnia była adoracja Najświętszego Sakramentu, konferencja wygłoszona przez s. Krystynę Kusak - Moderatorkę Rejonową SKC oraz Msza św. z homilią, sprawowana przez ks. Henryka Króla - diecezjalnego opiekuna Wspólnot Krwi Chrystusa. Spotkanie zakończyła wspólna agapa przygotowana przez wspólnotę SKC działająca przy naszej parafii. Ks. proboszcz A. Marek, który był inicjatorem tego dnia skupienia wyraził radość z tego twórczego spotkania, podziękował wszystkim za obecność i zaangażowanie w przygotowanie tego wydarzenia, w szczególności słowa wdzięczności skierował do S. Krystyny Kusak za jej troskę i opiekę nad naszymi wspólnotami. W spotkaniu uczestniczyli Czciciele Krwi Chrystusa z parafii naszego miasta oraz parafii rejonu Tarnobrzeg. 

12.09. 2021 - Akcja "Rycerzy Kolumba"

W niedzielę 12 września 2021 roku przy wyjściu głównym ze świątyni można było złożyć podpisy pod apelem Centrum Życia i Rodziny, którego celem jest przeniesienie Dnia Ojca na dzień 19 marca, czyli na uroczystość św. Józefa. Do wsparcia tej szlachetnej inicjatywy prowadzonej przez Rycerzy Kolumba z Rady 17703 zapraszał Ksiądz Proboszcz.

 

31.08. 2021 - Parafialna Pielgrzymka Autokarowa

31 sierpnia 2021 roku odbyła się parafialna pielgrzymka autokarowa do Starej Wsi: do sanktuarium Matki Bożej w pięknej jezuickiej bazylice oraz do nowo utworzonego ogrodu biblijnego, następny wyjątkowy punkt pielgrzymki, to klasztor sióstr Nazaretanek w Komańczy, gdzie internowany był Prymas Tysiąclecia kard. Stefan Wyszyński. Kolejne miejsce to sanktuarium MB w Jaśliskach. Pomimo deszczowej pogody pielgrzymka minęła w bardzo przyjemnej i ciepłej atmosferze.

30.06. 2021 - Pożegnanie Kapłanów posługujących w naszej parafii

 

W ostatnich dniach decyzją ks. biskupa Ordynariusza Krzysztofa nasi dotychczasowi wikariusze ks. Tomasz i ks. Grzegorz z dniem 1 lipca br. zostali przeniesieni do nowych parafii, i tak ks. Tomasz został mianowany wikariuszem parafii św. Jana Chrzciciela w Janowie Lubelskim, a ks. Grzegorz wikariuszem parafii św. Józefa w Sandomierzu, jednocześnie ks. Grzegorz będzie sprawował funkcję ceremoniarza biskupiego. Bardzo serdecznie dziękujemy Księżom za ich kilkuletnią piękną i pełną oddania posługę w naszej wspólnocie parafialnej, za trud katechetyczny w szkołach znajdujących się na terenie naszej parafii i wszelkie dobro, które wpisuje się w działalność parafii, Kościoła diecezjalnego i powszechnego. Życzymy Księżom błogosławieństwa Bożego w dalszej kapłańskiej posłudze na nowych odcinkach pracy duszpasterskiej.

26-28.06. 2021 - Peregrynacja Relikwii Bł. ks. Michaela J. McGivney

 

 

Nasza parafia od 26 do 28 czerwca przeżywała peregrynację relikwii bł. ks. Michaela J. McGivney - założyciela Rycerzy Kolumba. Przez ten czas peregrynacji Relikwii pochylaliśmy się nad postacią tego błogosławionego Kapłana i za Jego przyczyną wypraszaliśmy łaski dla rodzin naszej parafii, a szczególnie dla wszystkich mężczyzn. Z racji tego nawiedzenia, mieliśmy możliwość wesprzeć dobrowolnymi ofiarami utrzymanie Domu Opieki św. Matki Teresy z Kalkuty w Tarnobrzegu. Na przygotowanych kartkach mogliśmy napisać swą prośbę lub podziękowanie za wstawiennictwem bł. Michaela. Wypisane kartki można było złożyć do koszyka na stoliku. Można było również nabyć okolicznościowe książki i obrazki. Po każdej Mszy św. zawierzamy się bł. Ks. Michaelowi.

10.06. 2021 - Zakończenie Oktawy Bożego Ciała

 

 

Mszy Świętej na zakończenie oktawy przewodniczył Ksiądz Proboszcz. Po zakończonej Eucharystii wyruszyła procesja do czterech ołtarzy. Po powrocie do kościoła Ksiądz Proboszcz poświęcił przyniesione wianki, symbol pracy ludzkiej i Bożych darów. Po zakończonej procesji tradycyjnie dzieci zebrane w kościele otrzymały indywidualne błogosławieństwo, słodycze i pamiątkowy obrazek.
 

05.06. 2021 - Peregrynacja Ikony Świętej Rodziny

 

 

W sobotę wieczorem w naszej parafii rozpoczęła się peregrynacja Ikony Świętej Rodziny, która patronuje Wspólnocie Domowego Kościoła naszej diecezji. Święta Rodzina jest dla naszych rodzin wzorem wzajemnej miłości, jedności i duchowego piękna. W niedzielę po każdej Mszy Świętej zawierzaliśmy rodziny naszej parafii opiece Świętej Rodziny.
 
   

05.06. 2021 - Uroczystość I Komunii Świętej

W sobotę i niedzielę w naszej parafii odbyły się Uroczystości I Komunii Świętej dzieci ze Społecznej Szkoły Podstawowej im. Małego Księcia, Szkoły Podstawowej Nr 3 i innych szkół. Ze względu na obostrzenia, każda klasa przeżywała tę Uroczystość w swoim gronie..

  

05.06. 2021 - Nasi ministranci wzięli udział w Szkole Animatora i Ceremoniarza 

5 czerwca w Wyższym Seminarium Duchownym w Sandomierzu odbyło się ostatnie, szóste spotkanie w ramach tegorocznej Diecezjalnej Szkoły Animatora i Ceremoniarza.

Na podsumowującym spotkaniu w murach Seminarium uczestnicy kursu poznawali liturgię sakramentów i sakramentaliów, odbyli spotkanie z diakonami, uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej ku czci Najświętszej Maryi Panny i modlili się o nowe powołania kapłańskie. Zwieńczeniem spotkania było grillowanie i wspólne rozmowy lektorów z alumnami sandomierskiego seminarium.

Błogosławieństwo nowych ceremoniarzy i animatorów odbędzie się na początku nowego roku formacyjnego we wrześniu.

 

04.06. 2021 - Spotkanie z Rektorem KUL 

Dzisiaj w naszej parafii odbyło się spotkanie księży dekanatu Tarnobrzeg z rektorem KUL ks. prof. Mirosławem Kalinowskim.

03.06. 2021 - Boże Ciało 

Po Mszy Świętej o godzinie 9.00 z naszego kościoła wyruszyła procesja do czterech ołtarzy.

 

31.05. 2021 - Nabożeństwo Majowe 

Tradycyjnie jak co roku ostatnie Nabożeństwo Majowe odbyło się w ogrodzie parafialnym przy Figurze Matki Bożej.

30.05. 2021 - Rocznica I Komunii Świętej

 

W niedzielę podczas Mszy Świętych o godzinie 10.30 i 12.00 uczniowie klas IV ze Szkoły Podstawowej Nr 3, Społecznej Szkoły Podstawowej im. Małego Księcia i innych szkół, przeżywały Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej.

26.05. 2021 - Dzień Rodziny

 

26 maja 2021 roku na terenie naszej parafii zorganizowany został Dzień Rodziny, którego celem było połączenie uroczystości: Dnia Matki, Dziecka i Ojca, To rodzinne świętowanie stało się szczególnym wydarzeniem z racji obchodzonego roku Świętego Józefa – opiekuna rodzin.
Impreza zorganizowana została w parku obok naszej świątyni i była pierwszą od wielu miesięcy plenerową zabawą dzieci uczęszczających do Świetlicy Socjoterapeutycznej i podopiecznych tarnobrzeskiego Punktu Ośrodka Pomocy Osobom Pokrzywdzonym.  Jak powiedział Ksiądz Proboszcz – Cieszę się, że udało się zorganizować tę imprezę i to w Dzień Matki. Dzieci bardzo odczuwają przymusową izolację spowodowaną pandemią. Dziś pierwszy raz od dawna mogą się spotkać z rówieśnikami przy wspólnej zabawie
Dla 33 dzieci z tarnobrzeskich placówek zorganizowano zabawy prowadzone przez animatorów. Nie zabrakło też poczęstunku przygotowanego przez naszą parafię.

 

20.05. 2021 - Modlitewna Sztafeta w intencji powołań

 

W Niedzielę Dobrego Pasterza w naszej diecezji rozpoczęła się sztafeta modlitewna w intencji powołań kapłańskich. Przez kolejne dni, od 25 kwietnia do 24 maja, w wyznaczonych parafiach trwają modlitwy w tej intencji. W czwartek 20 maja, taka modlitwa odbyła się w naszej parafii. O godzinie 17.00 rozpoczęła się Adoracja Najświętszego Sakramentu, a po niej Msza Święta, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. dr Paweł Lasek, wykładowca w Wyższym Seminarium Duchownym w Sandomierzu. Po zakończeniu Eucharystii klerycy WSD spotkali się z Liturgiczną Służbą Ołtarza..

 

13.05. 2021 - Nabożeństwo Fatimskie

 

13 maja w 104 rocznicę pierwszego Objawienia Matki Bożej, w naszej parafii odbyło się Nabożeństwo Fatimskie. Ze względu na obostrzenia sanitarne miało ono inny przebieg. Po Mszy Świętej został odmówiony różaniec, a następnie w ogrodzie parafialnym odbyła się procesja.

 

01.04. 2021 - DZIĘKUJEMY

Dziękujemy wszystkim parafianom, którzy wzięli udział w akcji "Wielkanocny Koszyczek Dobroci". Przygotowane paczki trafiły do potrzebujących z terenu naszej parafii.

29.03. 2021 - Montaż witraży w nawie bocznej

29 marca 2021 roku zamontowano kolejne witraże w naszej świątyni.

26-28.03. 2021 - Rekolekcje Wielkopostne

Od piątku do niedzieli w naszej parafii odbywały się rekolekcje wielkopostne, które poprowadził ks. Jacek Goleń. 

 

24.03. 2021 - Nowi Rycerze Kolumba przyjęci w naszej parafii

Rada Rycerzy Kolumba w Tarnobrzegu przyjęła do swego grona 5 nowych członków, co sprawia, że będzie mogła powstać oddzielna rada przy naszej parafii. Również dwóch braci awansowało na 3 stopień rycerski. Ceremonię przeprowadzili Rycerze do tego uprawnieni.

 

Wielkanocny Koszyczek Dobroci

W naszym kościele przy obrazie Jezusa Miłosiernego znajduje się koszyczek a w nim pisanki z potrzebami danej rodziny. Zachęcamy do wzięcia jednej z nich, przygotowania paczki i dostarczenia jej do kościoła z umieszczonym numerem do Niedzieli Palmowej. Przygotowane prezenty trafią do rodzin przed Świętami Wielkanocnymi

 

23 stycznia 2021 roku - Dzień Skupienia Rycerzy Kolumba z całej diecezji

23 stycznia 2021 roku w naszej świątyni miał miejsce Dzień Formacji Rycerzy Kolumba. Spotkanie rozpoczęło się Modlitwą Różańcową, po której sprawowana była Msza Święta przez kapelanów rad z naszej diecezji. Po zakończeniu Eucharystii odbyło się wręczenie nagród i nauka formacyjna "Dekalog w nauczaniu Świętego Jana Pawła II - Pouczenie o wierze i braterstwie". Na zakończenie spotkania ks. Adam Marek udzielił zebranym błogosławieństwa relikwiami Błogosławionego księdza Michaela McGivneya.