Parafia Chrystusa Króla 

ŻYCZENIA NOWOROCZNE – 2019 r.

W pierwszy dzień nowego roku my kapłani, życzymy wam Drodzy Parafianie oraz przybyli Goście, waszym rodzinom oraz bliskim, aby Jezus Chrystus, który nadaje sens i właściwy cel naszemu życiu i codziennej aktywności,  w nowym 2019 roku błogosławił Waszym dniom. Życzymy, by ten nowy rok  był czasem opromienionym Bożymi łaskami, czasem przemożnej opieki Bogurodzicy  i świętych Patronów. Niech panuje w nim miłość wzajemna, pokój i zgoda.

Szczęśliwego i błogosławionego Nowego 2019  Roku! Szczęść Wam Boże!

Ogłoszenie:

Uczestnicy Orszaku Trzech Króli, który odbędzie się w najbliższą niedzielę będą mogli złożyć swój dar, czyli środki czystości oraz słodycze dla rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Prosimy zatem o zabranie z sobą jakiegoś daru i przekazanie go na zakończenie Orszaku.

 

23 grudnia 2018 r. Finał Akcji
"Adwentowe drzewko dobroci"

Finał akcji Adewntowe drzewko dobroci
W niedzielne popołudnie młodzież z grupy wolontariackiej Bogu-mili wraz z ks. Tomaszem dostarczyła paczki świąteczne przygotowane przez naszych parafian. Dzięki Waszej pomocy i zaangażowaniu młodzieży 19 rodzin otrzymało prezenty. DZIĘKUJEMY!!!

 

6 grudnia 2018 r. Mikołaj

W czwartkowe popołudnie 6 grudnia naszą parafię odwiedził święty Mikołaj. Spotkanie rozpoczęło się od montażu słowno-muzycznego w wykonaniu dzieci ze Świetlicy Parafialnej Caritas. Następnie święty Mikołaj wręczył prezenty dzieciom ze świetlicy parafialnej oraz młodzieży i dzieciom należącym do grup parafialnych, a także wszystkim obecnym na spotkaniu.

 

Zapraszamy na roraty

Oto Pan przybywa, prostujcie drogi swego życia!

 

Adwentowe Drzewko Dobroci

Od pierwszej Niedzieli Adwentu młodzież z grupy wolontariackiej Bogu-mili rusza z akcją "Adewntowe drzewko dobroci", przy obrazie Jezusa Miłosiernego znajduje się choinka a na niej bombki z potrzebami danej osoby. Bombkę zabieramy do domu, przygotowujemy prezent i do 20 grudnia podpisaną numerem przynosimy pod choinkę. ZAPRASZAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU!!!

 

Podziękowania

Pragniemy jeszcze raz podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w akcji "Weź nakrętkę na Różaniec", dziękują także rodzice Kacpra.

Zamyślenia Listopadowe

Miesiąc listopad kojarzy się nam z Uroczystością Wszystkich Świętych, Dniem Zadusznym i pamięcią o tych, którzy "poprzedzili nas do wieczności". Dlatego schola parafialna wraz z ks. Grzegorzem i Panem Organistą Grzegorzem przygotowała program słowno-muzyczny zatytułowany "Zamyślenia listopadowe", poświęcony zadumie nad przemijaniem.

 

25.11.2018 r. Marsz Mężczyzn i odpust parafialny

I. W tym roku po raz siódmy mieliśmy  możliwość wzięcia udziału w Marszu Mężczyzn. Tegoroczny Marsz był nie tylko manifestacją wiary mężczyzn, lecz również wyrazem przywiązania i umiłowania Ojczyzny. Marsz wyruszył z parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy, zatrzymując się przy kapliczce w murze okalającym park dzikowski, gdzie odśpiewana została pieśń „My chcemy Boga”, oraz przy pomniku Bartosza Głowackiego, miejscu tak ważnym i symbolicznym dla mieszkańców naszego miasta. Poprzez odśpiewanie hymnu narodowego, oddano hołd wszystkim bohaterom walczącym, pracującym na rzecz niepodległości Polski. Marsz zakończył się Mszą św. odpustową w naszej parafii. Relacja Sandomierski Gość Niedzielny.

II. W niedzielę 25 listopada nasza parafia przeżywała Uroczystość odpustową. Mszy Świętej przewodniczył i homilię wygłosił ks. Wiesław Pietrzak SCJ. W Eucharystii uczestniczyli członkowie grup i wspólnot działających przy naszej parafii, parafianie i liczni goście a wśród nich grupa mężczyzn, która do naszego kościoła przyszła w VII Marszu Mężczyzn organizowanym przez Rycerzy Kolumba. Oprawę Mszy Świętej swoim śpiewem uświetnił Chór Tarnobrzeski.

 

11.11.2018 r. Inscenizacja patriotyczna

Młodzież z naszej parafii wraz z ks. Tomaszem wystąpiła w widowisku "Drogi do Niepodległości", przygotowanym przez Stowarzyszenie Esteka wraz z tarnobrzeskimi harcerzami oraz grupą wolontariuszy. Widowisko odbyło się na Placu Bartosza Głowackiego w niedzielę 11 listopada w 100. rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Finał akcji "Weź nakrętkę na różaniec"

Dziękujemy wszystkim, którzy przez miesiąc październik przynosili plastikowe nakrętki na Nabożeństwa Różańcowe. Zostaną one przekazane na zakup protez dla czteroletniego chłopca. Efekt zbiórki widoczny na zdjęciu.

 

28.10.2018 r. - Poświęcenie i konsekracja naszej świątyni

28 października 2018 roku miała miejsce niecodzienna uroczystość w naszej parafii. J.E. Ksiądz Biskup Krzysztof Nitkiewicz – Ordynariusz naszej diecezji dokonał poświęcenia naszej świątyni parafialnej i ołtarza.

Mszę św. wraz z Pasterzem naszej diecezji sprawowali kapłani z dekanatu tarnobrzeskiego, na czele z naszym Księdzem Proboszczem - ks. Adamem Markiem. Na uroczystość przybyli również kapłani, którzy w przeciągu 16 lat istnienia naszej parafii posługiwali nam jako wikariusze. W uroczystościach wzięli również członkowie grup duszpasterskich i stowarzyszeń katolickich. Liturgii towarzyszył śpiew chóru z parafii w Woli Baranowskiej.

Na początku Mszy św., biskup dokonał obrzędu pokropienia wodą święconą ołtarza i ścian.

Jak mówił Ksiądz Biskup Ordynariusz „Parafia musi być rzeczywistością dynamiczną, wędrującą, w stałym dialogu ze światem. Ma iść do niego, żeby zapewnić tam obecność Słowa Bożego, Chrystusa eucharystycznego i miłości. Dzięki temu świat będzie miał szansę stawać się lepszym. Każda parafia powinna być miejscem otwartym i przyjaznym, w którym jedni pragną prawdziwego dobra drugich. Gdzie wierni mogą zawsze liczyć na proboszcza i wikariuszy, a duszpasterze na świeckich. Nie zapominajmy jednak o słabościach, o ograniczeniach, które trzeba najpierw zobaczyć w samym sobie”.

Po homilii i wspólnym odśpiewaniu Litanii do Wszystkich Świętych, bp Krzysztof po modlitwie konsekracyjnej dokonał namaszczenia olejem krzyżma ołtarz oraz ściany świątyni i dokonał ich okadzenia. Ostatnim obrzędem uroczystości poświecenia było przystrojenie ołtarza i zapalenie świec.

Na zakończenie eucharystii głos zabrał Ksiądz Proboszcz, który podziękował „wielu osobom i instytucjom, dzięki którym nasza świątynia i parafia powstał rozwijała się i piękniała na chwałę Bożą i ku naszemu zbawieniu. Poprzez akt konsekracji mamy miejsce święte, gdzie niebo łączy się z ziemią, sprawy Boskie ze sprawami ludzkimi”

Ks. Adam Marek podziękował również Pasterzowi Diecezji za przekazane relikwie św. Tymoteusza i św. Andrzeja Boboli. Po Mszy św. wierni licznie zgromadzeni w świątyni podchodzili do nowo poświęconego ołtarza, aby uczcić umieszczone w nim relikwie.

Relacja Wideo z konsekracji świątyni ITVWisla

 

27.10.2018 r. - Triduum przed konsekracją kościoła parafialnego - dzień 3

Modlitwa różańcowa rozpoczęła w sobotni wieczór ostatni dzień duchowego przygotowanie do konsekracji naszego kościoła. Po modlitwie sprawowana była Msza Święta, której przewodniczył ksiądz dr Dariusz Sidor, w homilii wyjaśnił obrzędy towarzyszące konsekracji kościoła.

26.10.2018 r. - Triduum przed konsekracją kościoła parafialnego - dzień 2

Modlitwą różańcową rozpoczęliśmy w piątkowy wieczór kolejny dzień duchowego przygotowanie do konsekracji naszego kościoła. Po modlitwie różańcowej sprawowana była Eucharystia, podczas której wprowadzone zostały relikwie świętego Andrzeja Boboli. Mszy Świętej przewodniczył i homilię wygłosił ksiądz dr Jacek Marchewka. Po Mszy Świętej wierni mogli ucałować relikwie świętego. Liturgię przygotowała Straż Honorowa. Relikwie św. Tymoteusza i św. Andrzeja Boboli zostały zgodnie z tradycją złożone w mensie ołtarzowej.

25.10.2018 r. - Triduum przed konsekracją kościoła parafialnego - dzień 1

Modlitwą różańcową w czwartkowy wieczór - 25 października 2018 roku - rozpoczęliśmy duchowe przygotowanie do konsekracji naszego kościoła. Następnie sprawowana była Msza Święta, podczas której wprowadzone zostały relikwie świętego Tymoteusza. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił ksiądz dr Jacek Marchewka. Po Mszy Świętej wierni mogli ucałować relikwie świętego. Liturgię przygotowało Stowarzyszenie Krwi Chrystusa.

 

Tydzień Misyjny

"Pełni Ducha i posłani" pod takim hasłem obchodzony jest w tym roku Tydzień Misyjny. Dlatego w naszej parafii gościliśmy ks. Daniela Korycińskiego - Dyrektora Papieskich Dzieł Misyjnych Diecezji Sandomierskiej. Spotkanie rozpoczęło się projekcją filmu o Księdzu Kardynale Adamie Kozłowieckim, po którym odmówiony został Różaniec w intencji Misji i Misjonarzy. Spotkanie zakończyło się Eucharystią.

Obchody Dnia Dziecka Utraconego

źródło: sandomierz.goscniedzielny

W kaplicy na cmentarzu w Sobowie, kapłani wraz z wiernymi modlili się za dusze dzieci utraconych oraz za ich rodziców i rodziny.

Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił ks. Tomasz Cuber, dyrektor Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Diecezji Sandomierskiej. 

Po Eucharystii udano się do Grobu dziecka utraconego, gdzie po modlitwie w intencji dzieci i ich rodziców odmówiono koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Rozstrzygnięcie konkursu o św. Stanisławie

W ramach Diecezjalnych Dni Kultury Chrześcijańskiej Klub Inteligencji Katolickiej przy parafii MBNP w Tarnobrzegu zorganizował konkurs wiedzy o św. Stanisławie Kostce. Laureatami tego konkursu ze Szkoły Podstawowej nr 3 zostali uczniowie klas szóstych pochodzący z naszej parafii. 15 października 2018 roku w sali teatralnej przy parafii MBNP w Tarnobrzegu uczniowie Ci wraz ze swoim katechetą ks. Grzegorzem Staszczakiem uczestniczyli w finale tego konkursu.

Dni Kultury Chrześcijańskiej

W Tarnobrzegu trwają Diecezjalne Dni Kultury Chrześcijańskiej. W poniedziałkowy wieczór - 15 października 2018 roku - młodzież z naszej parafii wraz z ks. Tomaszem wystawiła w sali teatralnej kościoła na Serbinowie spektakl " Św.Stanisław Kostka - do wyższych rzeczy jestem stworzony i dla nich pragnę żyć"

 

Wieczór Uwielbienia

Młodzież z naszej parafii wraz z ks. Tomaszem wzięła udział w „Wieczorze Uwielbienia” połączonym z dekanalną modlitwą młodzieży w intencji odbywającego się w Rzymie Synodu Biskupów poświęconego młodzieży oraz w intencji powołań do naszego sandomierskiego Seminarium. Modlitwa odbyła się w kościele św. Barbary.

 

"Weź nakrętkę na Różaniec"

Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w akcji "Weź nakrętkę na Różaniec", przez cały miesiąc w wejściu głównym znajduje się pojemnik do którego można składać plastikowe nakrętki. Zostaną one przekazane na zakup protez dla czteroletniego chłopca.


ZAPRASZAMY!!!
Wolontariusze Bogu-mili

 

„Do wyższych rzeczy jestem stworzony i dla nich pragnę żyć”

Rok 2018 jest obchodzony w Kościele w Polsce jako Rok Świętego Stanisława Kostki. Dlatego młodzież z naszej parafii należąca do grupy wolontariackiej „Bogu-mili” i Liturgicznej Służby Ołtarza przygotowała spektakl o życiu Świętego. Premiera spektaklu odbyła się w niedzielę 16 września kościele parafialnym. Przedstawienie składało się ze scen ukazujących życie św. Stanisława i jego rodziny, przeplatanych muzyką odtwarzaną lub graną na żywo i życiorysem przedstawianym przez narratora. Dziękujemy młodzieży za jej zaangażowanie i parafianom za udział i słowa uznania kierowane pod adresem młodych aktorów. Relacja w Gościu Niedzielnym

Zakończenie Jerycha Różańcowego

24 lipca 2018 roku członkowie Róż Żywego Różańca z naszej parafii, wzięli udział w Zakończeniu jubileuszowego Jerycha Różańcowego w sanktuarium maryjnym w Radomyślu nad Sanem. Spotkanie rozpoczęło się czuwaniem modlitewnym przed Najświętszym Sakramentem, które poprowadziła wspólnota Legionu Maryi. Następnie sprawowana była Msza Święta pod przewodnictwem Księdza Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza. Po Eucharystii na terenie przy sanktuarium odbyła się Agapa.

 

Pamięć i przebaczenie

11 lipca 2018 roku w naszej świątyni zorganizowane zostały obchody Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa na Wołyniu, w związku z  75. rocznicą wołyńskiej tragedii. Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. koncelebrowaną pod przewodnictwem ks. proboszcza Adama Marka.

Po Mszy św. przy tablicy upamiętniającej polskie ofiary ludobójstwa na Wołyniu, stojącej na placu przykościelnym, odbyła się krótka manifestacja patriotyczna, podczas której oddano hołd pomordowanym na Wschodzie.

 

30-lecie święceń kapłańskich Księdza Proboszcza

W niedzielę 24 czerwca 2018 roku odbyła się uroczysta Msza św., podczas której 30-lecie kapłaństwa obchodził ks. Proboszcz Adam Marek.

Ksiądz Proboszcz, który święcenia przyjął 30 lat temu, odebrał życzenia od Parafian, przedstawicieli wspólnot, organizacji działających na terenie parafii oraz p.o. Prezydenta Miasta Kamila Kalinki, poszczególnych grup społeczności parafialnej, lektorów, uczniów Gimnazjum w Łubowie a także Rady Parafialnej. Drogi Jubilacie! Mija 30 lat odkąd przyjąłeś święcenia kapłańskie i odprawiłeś swoją pierwszą mszę świętą. Każda taka rocznica jest wspomnieniem powołania i słów „pójdź za mną”. To wołanie kazało Ci opuścić dom rodzinny i pójść drogą, którą wyznacza Bóg. Księże proboszczu, przez te lata Twoja barka cumowała w różnych miejscach. Cieszymy się bardzo, że przybyłeś do naszej parafii i pragniemy bardzo podziękować, że jesteś z nami, że walczysz o nasze dusze, że prowadzisz nas do Boga, uczysz miłości do Jezusa i Jego Matki Najświętszej Marii Panny. Księże proboszczu, to kapłan prowadzi człowieka od chrztu świętego, aż po krzyż na mogile i wskazuje nam drogę do nieba. Cieszymy się bardzo, że Bóg przyprowadził Cię do nas i mamy nadzieję, że jeszcze wiele rocznic zarówno Twoich jak i naszych będziemy świętować razem. Z okazji 30 rocznicy święceń kapłańskich składamy Ci czcigodny jubilacie najlepsze życzenia, niech dobry Bóg obdarza Cię zdrowiem przez długie lata, niech da Ci siły byś dalej szedł jego drogą, niech Chrystus, któremu kiedyś zaufałeś będzie przy Tobie i niech Cię umacnia i strzeże, a Matka Boska niech zawsze ma Cię w swojej opiece. Szczęść Boże!

 

Jerycho Różańcowe

Obchody Jubileuszu 200-lecia Diecezji Sandomierskiej
W piątek 15 czerwca Mszą Świętą koncelebrowaną przez Księży Proboszczów rozpoczęło się Jerycho Różańcowe w naszym Dekanacie. Po Eucharystii przed wystawionym Najświętszym Sakramentem wszyscy zebrani modlili się w intencji naszej Diecezji. Następnie trwała modlitwa poszczególnych wspólnot do godziny 24.00, wtedy sprawowana była Eucharystia w intencji kapłanów i sióstr zakonnych pochodzących z naszej parafii oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy Świętej trwała modlitwa do 7.00 rano, wtedy sprawowana była Eucharystia w intencji wspólnot parafialnych, po niej trwała Adoracja do godziny 18.00. Jerycho zakończyło się Mszą Świętą o godzinie 18.00.
W sobotę także w Sandomierzu odbyły się Centralne Uroczystości z racji 200-lecia naszej Diecezji. Eucharystii przewodniczył JE Arcybiskup Salvatore Penacchio - Nuncjusz Apostolski w Polsce, a homilię wygłosił JE Arcybiskup Marek Jędraszewski - metropolita krakowski. Mszę Świętą koncelebrowało prawie 30 arcybiskupów i biskupów z Polski i zagranicy oraz wielu kapłanów. Po Eucharystii w ogrodach seminaryjnych odbył się Piknik Jubileuszowy. W obchodach wzięła udział liczna delegacja naszych parafian.

 

Nasi ministranci w Warszawie

Od 8 do 10 czerwca 2018 roku nasi ministranci przebywali na wycieczce w Warszawie. Podczas pobytu w Stolicy zwiedzili Muzeum Powstania Warszawskiego, PGE Narodowy, Muzeum Bł. księdza Jerzego Popiełuszki, Cmentarz Wojskowy na Powązkach, Stare Miasto.

 

X Piknik Rodzinny

W niedzielę 3 czerwca 2018 roku Marszem Dla Życia i Rodziny rozpoczął się 10 Piknik Rodzinny z okazji 15-lecia Jubileuszu powstania parafii. Na scenie zaprezentowała się Miejska Orkiestra Dęta z Tarnobrzega, dzieci z Przedszkoli znajdujących się na terenie naszej parafii, Studio Piosenki TDK, Zespół "FRAM". Po prezentacji rozpoczęła się zabawa z Dj-em i konkursy z nagrodami. Następnie przyszedł czas na gwiazdy wieczoru Zespół "GÓROLE" z Zakopanego i "KARCZMARZE" z Rzeszowa. Piknik zakończył się Apelem Jasnogórskim i pokazem sztucznych ogni.
Dziękujemy wszystkim parafianom i sponsorom za pomoc w organizacji Pikniku.

Fotorelacja na łamach Gość Niedzielny

 

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej

Tegoroczne obchody Bożego Ciała 31 maja 2018 roku zgromadziły nas w kościele św. Barbary, skąd ulicami naszego miasta wyruszyliśmy procesyjnie w kierunku naszej świątyni. W procesji licznie wzięły udział grupy duszpasterskie działające przy obu parafiach oraz parafianie i mieszkańcy Tarnobrzega.

 

Majówka przy świątyni

Tradycyjnie w ostatnim tygodniu maja Nabożeństwo Majowe odbywa się na placu przed kościołem przy Figurze Matki Bożej. W tym roku majówka na powietrzu odbyła się w niedzielę 28 maja 2018 roku. Nabożeństwu przewodniczył Ksiądz Proboszcz.

 

Wyjazd grupy "Bugu-mili"

Młodzież z grupy wolontariackiej "Bogu-mili" we wtorek 18 maja 2018 roku wyjechała na wycieczkę. Pierwszym punktem wyjazdu był Park Rozrywki Energylandia w Zatorze. Drugim miejscem, które odwiedziła młodzież było Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Krakowskich-Łagiewnikach.

 

Jubileusz Młodych Diecezji Sandomierskiej

W dniach od 29 kwietnia do 1 maja 2018 roku w naszej Diecezji trwał Jubileusz Młodych, w którym wzięła także udział młodzież naszej parafii. Każdy dzień zaczynał się od wspólnej modlitwy, był czas na wspólną zabawę i tańce, spotkania z raperem Tau, Dobromirem "Mak" Makowskim. W Zawichoście odbył się koncert zespołu "Wyrwani z niewoli" i wieczór uwielbienia, który poprowadził zespół "NiemaGotu". Spotkanie zakończyło się w Sandomierzu w murach WSD Eucharystią, której przewodniczył J.E. Ksiądz Biskup Krzysztof Nitkiewicz. Podczas Mszy Świętej Ksiądz Biskup ustanowił nowych animatorów i ceremoniarzy, w tej grupie znalazło się także dwóch naszych ministrantów.

 

III Wizytacja Kanoniczna 

J. E. Ks. Bp. Krzysztof Nitkiewicz

W piątek 27 kwietnia 2018 roku nasza parafia przeżywała III Wizytację Kanoniczną, tym razem przez J. E. ks. biskupa ordynariusza Krzysztofa Nitkiewicza. Ksiądz Biskup odwiedził placówki PSONI, następnie odwiedził 3 chore osoby, mamę o. Cezarego, zaś później odwiedzi Szkołę Podstawową nr 3. Po południu zaś Pasterz Diecezji spotkał się z LSO naszej parafii, a następnie ze wszystkimi wspólnotami i grupami duszpasterskimi istniejącymi w naszej parafii. Każda wspólnota przedstawiła się i zdała krótkie sprawozdanie ze swej działalności. Punktem kulminacyjnym wizytacji była sprawowana Msza św o godz. 18.00 pod przewodnictwem Księdza Biskupa.

 

Zwyciężył nasz zawodnik

21 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej im Jana Pawła II w Gorzycach odbył się diecezjalny Finał Turnieju Tenisa Stołowego Ministrantów i Lektorów. Miło nam poinformować iż w kategorii Lektor Starszy zwyciężył nasz zawodnik lektor Eryk Lewicki. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

 

Modlitwa w intencji zaangażowanych w Dzieło Miłosierdzia

8 kwietnia 2018 roku w Niedzielę Miłosierdzia Bożego o godzinie 12.00 w naszym kościele sprawowana była Eucharystia w intencji wszystkich zaangażowanych w dzieło miłosierdzia. Mszy Świętej przewodniczył Ksiądz Proboszcz a oprawę przygotowali członkowie Parafialnego Zespołu Caritas i młodzieżowej grupy wolontariackiej "Bogu-mili". Podczas procesji z darami dzieci, które przez okres Wielkiego Postu zbierały pieniądze do skarbonki "Jałmużna Wielkopostna" złożyły swoje ofiary w darze.

 

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

1 kwietnia 2018 roku, razem z chrześcijanami na całym świecie rozpoczęliśmy Mszą św. rezurekcyjną świętowanie Wielkanocy. Najświętszy Sakrament wynosi się z Grobu Pańskiego i trzykrotnie w uroczystej procesji obnosiliśmy wokół kościoła, pośród bicia dzwonów i przy akompaniamencie pieśni wielkanocnych.

 

"Wielkanocny koszyczek dobroci"

W Wielki Czwartek 29 marca 2018 roku młodzież z grupy "Bogu-mili" przekazała paczki przygotowane przez parafian dla dzieci z naszej parafii. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy pomogli nam pomagać innym.

 

"Męka Pańska"

28 marca 2018 roku - w Wielką Środę - młodzież z grupy "Bogu-mili" wraz z Lektorami przedstawiła spektakl "Męka Pańska". Przedstawienie wprowadziło wszystkich uczestników w wydarzenia Świętego Triduum Paschalnego..

 

Szafarze nadzwyczajni w naszej parafii

18 marca 2018 roku w Bazylice Katedralnej w Sandomierzu po odpowiednim przygotowaniu, formacji duchowej, teologicznej i praktycznej skoncentrowanej na Eucharystii 57 świeckich mężczyzn zostało w uroczystym obrzędzie pobłogosławionych i posłanych jako Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej. Uroczystości, koncelebrowanej przez kapłanów z diecezji sandomierskiej przewodniczył Ks. Biskup Krzysztof Nitkiewicz.
Z naszej parafii szafarzami zostali Panowie: Dariusz Panek, Tomasz Skulski i Marcin Szelongiewicz, którzy w niedziele i święta będą zanosić Komunię Św. Chorym.

 

Niedziela Palmowa w Sandomierzu

Młodzież z naszej parafii wzięła udział w Spotkaniu Młodzieży w Sandomierzu. Obchody rozpoczęły się na Rynku Starego Miasta procesją do katedry, następnie w katedrze sprawowana była Eucharystia pod przewodnictwem JE Księdza Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza. Spotkanie zakończyło się w Domu Katolickim koncertem Pawła Chustaka.

 

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

O godzinie 12.00 sprawowana była uroczysta Msza św., której przewodniczył Ksiądz Proboszcz - Adam Marek. Uroczystość rozpoczęła się procesją do kościoła z palmami wykonanymi przez dzieci, młodzież i rodziny. Po Mszy Świętej dokonano rozstrzygnięcia konkursu na najpiękniejszą palmę, zorganizowanego przez Duszpasterstwo Nauczycieli działające w naszej parafii. Wszystkim uczestnikom konkursu Ksiądz Proboszcz wręczył nagrody.

 

Droga Krzyżowa ulicami Osiedla

Tradycyjnie w piątek przed Niedzielą Palmową - 25 marca 2018 roku - w naszej parafii odbyła się Droga Krzyżowa ulicami Osiedla. Rozważania poprowadził ksiądz Daniel Koryciński, który w tym roku prowadzi rekolekcje wielkopostne. Rozważania poszczególnych stacji były prośbą o Dary Ducha Świętego i dobre przygotowanie do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego a także owocne przeżycie Świętego Triduum Paschalnego.

 

Błogosławieństwo Lektorów

W sobotnie popołudnie 17 marca 2018 roku w naszej parafii odbyło się Błogosławieństwo Lektorów dekanatu Tarnobrzeskiego. Eucharystii przewodniczył ksiądz Proboszcz Adam Marek a homilię wygłosił ksiądz Tomasz. W trakcie Mszy Świętej ministranci złożyli ślubowanie, które włączyło ich do grona lektorów.

Uroczystość ta poprzedzona była spotkaniami formacyjnymi, w trakcie których kandydaci na lektorów przez cztery miesiące przygotowywali się do nowej posługi. Spotkanie zakończyło się w salce parafialnej gdzie nowi lektorzy otrzymali z rąk ks. Piotra Gaja, dyplomy potwierdzające przyjęcie posługi.

 

Dekanalny Dzień Liturgicznej Służby Ołtarza

W sobotę, 24 lutego 2018 roku, w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Serbinowie odbył się Dekanalny Dzień LSO. W spotkaniu uczestniczyli także nasi ministranci. Na samym początku wszyscy uczestniczyli w Adoracji Najświętszego Sakramentu, po której odbyło się spotkanie formacyjne dla ministrantów i lektorów prowadzone przez alumnów Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu. Dzień zakończył się wspólnym obiadem.

 

Droga Krzyżowa ulicami naszego Osiedla

fot. M. Woynarowska/Gość Niedzielny

16 lutego 2018 roku po wieczornej Mszy św. wraz z wiernymi z pięciu tarnobrzeskich parafii wyruszyliśmy w modlitewnej zadumie, by podczas nabożeństwa Drogi Krzyżowej przepraszać za grzech pijaństwa i jednocześnie prosić Ducha Świętego o dar mądrości.

 

Szantowe kolędowanie

fot. M. Woynarowska/Gość Niedzielny

7 stycznia 2018 roku w naszej świątyni odbyła się już siódma edycja „Żeglarskiej Kolędy”. W tym roku wystąpili Piotr Pala z zespołu Drake oraz Wojciech „Sęp” Dudziński z „Ryczących Dwudziestek”, którzy już u nas w Tarnobrzegu gościli.

 

Orszak Trzech Króli

Po Mszy św. sprawowanej w sobotę 6 stycznia 2018 roku o godz. 10.30 uczestniczyliśmy  w VII Orszaku Trzech Króli. Hasło tegorocznego orszaku brzmiało: "Bój jest dla wszystkich -  wszyscy do stajenki". Po Mszach św. z kościołów pw. Miłosierdzia Bożego, Matki Bożej Nieustającej Pomocy, św. Barbary i Chrystusa Króla z koronami, chorągwiami oraz śpiewem kolęd wyruszyły po raz siódmy radosne Orszaki Trzech Króli. Wszystkie grupy tradycyjnie spotkały się w sercu miasta, by tam, wzorem biblijnych Mędrców, oddać hołd Świętej Rodzinie.

Koncert Kolęd

W Uroczystość Objawienia Pańskiego w naszym kościele odbył się koncert kolęd w wykonaniu Chorus Familiaris z Woli Baranowskiej. Artyści swoim śpiewem ubogacili także Mszę Świętą. Bardzo serdecznie dziękujemy za piękne wykonanie kolęd i pastorałek.